Moskitiery

Moskitiery ramkowe Gdynia, Rumia, Pomorskie

Aby zabezpieczyć dom przed inwazją dokuczliwych owadów warto zaopatrzyć się w moskitiery.

Moskitiera – nazywana często siatką na komary – to nic innego jak właśnie siatka z drobnymi oczkami chroniąca otwarte okna przed owadami. Inną zaletą moskitier jest ograniczenie ilości pyłków wpadających do mieszkania. Dobra siatka powinna być odporna na warunki atmosferyczne i jak najmniej widoczna aby nie przesłaniała widoku za oknem. Wszystkie moskitiery z naszej oferty są wyposażone w siatki z włókna szklanego i z pewnością posłużą wiele lat. Na specjalne zamówienie moskitiery do szerokości 110 cm (wybrane modele) można wykonać z siatką aluminiową.

 

Okna w domu pełnią różne funkcje i są używane w różny sposób, dlatego proponujemy różne rodzaje moskitier:

  • moskitiera ramkowa – najczęściej stosowany rodzaj moskitiery. Jest to ramka z siatką, wykonana z profilu aluminiowego z kołnierzem. Kołnierz moskitiery ramkowej szczelnie przylega do ramy okna od zewnątrz. Dzięki zastosowaniu specjalnych sprężynowych uchwytów jest to rozwiązanie bezinwazyjne i bardzo łatwe do demontażu np.: na zimę. Ramka moskitiery dostępna jest w popularnych, również drewnopodobnych kolorach stolarki okiennej, dzięki czemu po zamontowaniu pozostaje prawie niewidoczna. Stosujemy ją głównie na oknach uchylnych, używanych do wietrzenia pomieszczeń. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykonania nietypowych kształtów – do okien trójkątnych, trapezowych, łukowych, a nawet okrągłych. Siatka dostępna w kolorze szarym lub czarnym.
  • moskitiera rolowana – występuje w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Wersję poziomą możemy zastosować w drzwiach balkonowych lub tarasowych. Pozwala ona na zabezpieczenie otworów okiennych do 3 m szerokości (w wersji podwójnej). Wersję pionową możemy zastosować do mniejszych okien. Siatka w moskitierze rolowanej zwija się do kasety kiedy nie jest używana. Kaseta w wersji poziomej znajduje się z boku okna, a w wersji pionowej u góry. Za zwijanie i rozwijanie moskitiery rolowanej odpowiada mechanizm sprężynowy. Szczelność moskitiery zapewniają prowadnice z uszczelką szczotkową w których porusza się siatka. Montaż odbywa się bezpośrednio do ramy okiennej. Moskitiera rolowana, w kasecie podobnie jak pozostałe moskitiery wykonywana jest w kolorach dopasowanych do koloru okien. Siatka dostępna w kolorze szarym lub czarnym.
  • moskitiera drzwiowa – to klasyczne rozwiązanie przeznaczone głównie do drzwi balkonowych. Moskitiera drzwiowa wykonana jest z grubego profilu aluminiowego na zawiasach. Zawiasy montujemy do ramy okna. Można zastosować zawiasy z samozamykaczem. Kiedy rama okna jest ukryta pod ociepleniem lub chcemy wykonać montaż do elewacji możemy użyć dodatkowej również aluminiowej ościeżnicy. Moskitiery wyposażona jest w magnesy przytrzymujące drzwi przy ramie okna oraz szpros usztywniający który pełni jednocześnie rolę uchwytu. Ten rodzaj moskitiery polubią zwłaszcza miłośnicy czworonogów ponieważ na zamówienie można wyposażyć ją w dodatkową klapkę służącą za przejście dla zwierzaków bez konieczności otwierania całych drzwi. Siatka dostępna w kolorze szarym lub czarnym.
  • moskitiera przesuwna – wykonana w podobny sposób jak moskitiera drzwiowa jednak w tym przypadku skrzydło moskitiery nie uchyla się lecz przesuwa na boki dzięki rolkom jeżdżącym po prowadnicach lub pełnej ościeżnicy. Prowadnice montujemy do ramy okna, podłoża lub elewacji. Moskitiera przesuwna występuje w wersji jedno i dwuskrzydłowej. Dzięki stabilnej konstrukcji wersja dwuskrzydłowa może zabezpieczyć okna tarasowe do 4 metrów szerokości. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowych szprosów w świetle okna. Rama z której wykonana jest moskitiera jest tak wyprofilowana aby pełniła rolę uchwytu dzięki temu nie ma konieczności stosowania uchwytów, klamek itp. Siatka dostępna w kolorze szarym lub czarnym.
  • moskitiera plisowana – ten rodzaj moskitiery powstał jako odpowiedź na coraz częściej spotykane, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie duże okna tarasowe typu HS. Siatka w moskitierze plisowanej przesuwa się na boki składając się w harmonijkę. Obsługa tej moskitiery jest bardzo intuicyjna, mechanizm pracuje lekko i można ją zatrzymać w dowolnym momencie. Występuje w wersji pojedynczej lub podwójnej. Największą zaletą tego rozwiązania jest niski próg – tylko 5 mm – jest on przyklejany do podłoża i pełni rolę prowadnika dla siatki. Takie rozwiązanie niweluje przeszkodę dla osób starszych i niepełnosprawnych. Chociaż powstała z myślą o oknach HS jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Dedykowana futryna pozwala zastosować moskitierę przesuwną na elewacji lub np.: przed roletą zewnętrzną. Siatka wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa w kolorze czarnym.

 

Jeśli nie wiesz który rodzaj moskitiery sprawdzi się u Ciebie, zamów bezpłatny pomiar w swoim domu. Przyjedziemy, ocenimy możliwości i pomożemy dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.