Rolety

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to najpopularniejsza z osłon okiennych.

Ich niewątpliwą zaletą jest minimalizm połączony z funkcjonalnością. Najczęściej spotykamy trzy rodzaje, które dzielimy ze względu na sposób montażu:

  • w kasecie z prowadnicami
  • wolnowiszące
  • dachowe

Rolety w kasecie z prowadnicami montujemy bezpośrednio do skrzydła okna za pomocą wkrętów lub taśmy. Osprzęt, czyli kasety i prowadnice występują w kilku, również drewnopodobnych kolorach co pozwala dopasować je do większości okien. Ze względu na niewielkie wymiary kaset można je wykonać tylko do pewnej szerokości.

Na duże powierzchnie stosujemy rolety wolnowiszące, które można zamontować bezpośrednio do ramy okna, ściany lub sufitu. Oba systemy można wyposażyć w napęd elektryczny oraz kasetę chroniącą tkaninę. Zastosowanie kasety podnosi również walory estetyczne. W swojej ofercie posiadamy ogromny wybór atestowanych tkanin, w bogatej kolorystyce.

Rolety do okien dachowych to specjalny rodzaj rolet materiałowych przeznaczonych do montażu w płaszczyźnie skośnej. Sprężyna i system hamujący pozwalają na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji. Zastosowanie dedykowanych tkanin typu blackout pozwala ograniczyć wpadanie światła do minimum oraz poprawić komfort cieplny pomieszczeń na poddaszu. Wykonujemy rolety do większości modeli okien popularnych producentów takich jak Velux, Fakro czy Roto.

Odrębną kategorią rolet materiałowych są rolety popularnie nazywane „dzień – noc”. Rolety te wykonane są z tkaniny w naprzemiennie ułożone pasy przezierne i kryjące. Takie ułożenie pasów na tkaninie pozwala częściowo lub całkowicie przesłonić okno. Rolety dzień-noc można wykonać w kasecie z prowadnicami lub w wersji wolnowiszącej kiedy jest potrzeba przesłonięcia większej powierzchni.

Standardowo rolety wyposażone są w samohamujące mechanizmy koralikowe. Dla tych którzy cenią sobie wygodę proponujemy rolety z napędem elektrycznym. Jest to komfortowe rozwiązanie zwłaszcza kiedy trzeba obsłużyć większą ilość rolet. Jednym naciśnięciem przycisku możemy podnieść lub opuścić nawet kilkadziesiąt rolet. Do wyboru mamy silniki radiowe obsługiwane pilotem, lub silniki przewodowe obsługiwane tradycyjnym przełącznikiem. Popularność zyskują rolety napędzane silnikami z wbudowanym akumulatorem. Wystarczy raz na jakiś czas naładować akumulator. Szczególnie przydatne rozwiązanie kiedy nie ma możliwości doprowadzenia tradycyjnego zasilania.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy dobrać odpowiednie rolety do Twojego wnętrza. Dostarczamy rolety renomowanych producentów dzięki temu mamy pewność, że zastosowane tkaniny są zawsze najwyższej jakości oraz posiadają szereg atestów gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania. Bogata kolekcja materiałów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego czy potrzebujesz koloru, zacienienia czy całkowitego zaciemnienia. Nowością w naszej ofercie są tkaniny typu screen które doskonale zacieniają pomieszczenia nie pozbawiając widoku za oknem. Te wysokiej jakości tkaniny pozwalają na wykonanie rolet w dużych gabarytach. Tkaniny screen sprawdzą się zwłaszcza w biurach lub innych miejscach gdzie konieczna jest praca przy monitorze.

Rolety zewnętrzne, moskitiery, markizy, pergole, żaluzje, rolety rzymskie, rolety materiałowe, rolety dzień-noc, żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe