Zasłony

Firany i zasłony Gdańsk, Gdynia

Zasłony sprawdzą się jako praktyczna ochrona przed światłem, zapewnią prywatność a także będą efektowną dekoracją.

Zasłony od dawna były jednym z najbardziej popularnych i najbardziej eleganckich sposobów na zasłanianie okien. Zasłony i kotary, zanim trafiły do większości mieszkań, gościły głównie na dworach należących do zamożnych rodów. Tkaniny, szczególnie te szlachetne, były bardzo cenne i nieosiągalne dla przeciętnych obywateli. Obecnie eleganckie zasłony może mieć praktycznie każdy. Ponadto, jako dobro mniej luksusowe niż w odległych wiekach, zasłony nabierają obecnie coraz więcej aspektów praktycznych. Współczesne wzornictwo związane z aranżacją wnętrz oscyluje głównie wokół prostych form i jednolitej kolorystyki, zwłaszcza jeżeli chodzi o zasłony do domu, które muszą komponować się z innymi, zmieniającymi się elementami we wnętrzu. Gładkie, jednej barwy, sięgające od sufitu, do samej podłogi tworzą dodatkową gładką „ścianę” po ich zaciągnięciu. Niekoniecznie kolorystyka zasłon musi być dokładnie taka sama, jak kolorystyka ścian czy całego wnętrza, wręcz przeciwnie — żywszy akcent, jaki dają ciemniejsze zasłony na tle białej lub beżowej ściany, dodaje całemu pomieszczeniu zupełnie innego charakteru.

 

Zasłony najnowszej generacji

Nowoczesne budownictwo stawia na duże, przestronne okna. Obok tych zajmujących całą wysokość ściany są również te o klasycznych wymiarach, nadal jednak warto stosować w nich zasłony na całą długość. Gładkie, wygodne w montażu zasłony są uniwersalnym dodatkiem zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. To, co nowoczesne, musi być funkcjonalne. Kiedy mamy mało czasu na dbanie o to, aby nasze wnętrza były w idealnym stanie, wystarczy zawiesić w oknach nowoczesne zasłony wykonywane w technologii microflex lub wave, które same układają się wzdłuż w piękne, harmonijne fałdy. Pora zapomnieć o prasowaniu zasłonek po babci, chociaż mogą one budzić sentyment.

Zasłony w technologii microflex czy wave to nie tylko zasłony do salonu albo do sypialni, ale także do każdego innego pokoju. Wnętrza pokojów dziecięcych nadal urządzane są kolorowo, pamiętajmy jednak, że dodatkowo pstrokata zasłona to tak zwany przerost formy nad treścią. Gładkie, sięgające do podłogi zasłony sprawią, że pełne pluszaków, zabawek oraz wzorzystych dodatków dziecięce pokoje wyglądają nieco mniej chaotycznie. Minimalistyczny design i uniwersalny charakter zasłon sprawiają, że pasują one dosłownie do każdego typu wnętrza, zarówno w domu, jak i w firmie. Zasłony kojarzą się jednocześnie z tym, co przytulne, domowe. Nadają więc wnętrzu mniej surowego i zobowiązującego charakteru. Wybierając zasłony do pokoju, warto zatem szczególnie postawić na wersję w ciepłych kolorach, osłaniające nie tylko okno, ale także całą ścianę, na której ono się znajduje.

Jak wybrać zasłony?

Decydując się na zakup zasłon, nie trzeba zdawać się na gotowe modele, o narzuconych odgórnie parametrach. Najwyższej jakości zasłony w technologii microflex oraz wave oferowane są na wymiar. Jeżeli szukasz właśnie zasłon do swojego mieszkania czy domu w Gdyni, Gdańsku, Rumi czy też w innych okolicach Trójmiasta — wystarczy skontaktować się z firmą CROSS Osłony Okienne. Na stronie internetowej znajdziesz modele zasłon, jakie możesz zawiesić właśnie u siebie. Wystarczy umówić się na wizytę połączoną z pomiarem lub, jeśli masz wątpliwości w tej kwestii, ewentualną konsultację dotyczącą tego, w którym miejscu warto zawiesić zasłony, a w którym zdecydować się na danego typu rolety. Możesz zawsze skontaktować się, na przykład telefonicznie albo mailowo, ze specjalistami od osłon okiennych na Pomorzu, właśnie w centrum CROSS Osłony Okienne. W proponowane przez nas zasłony chętnie zaopatrują się mieszkańcy okolicznych miast – Gdańska, Gdyni, Sopotu czy Rumi.

Modne zasłony

Czy można w ogóle stwierdzić, że jakieś zasłony są modne? Na pewno również w zakresie zasłon powstają coraz nowsze rozwiązania, dlatego właśnie, starając się nadążać za technologicznymi nowinkami ze świata aranżacji wnętrz, warto wybierać zasłony od CROSS Osłony Okienne. Firma oferuje najnowsze rozwiązania w zakresie karniszy, zarówno tych, które można jeszcze uznać za nieco tradycyjne, jak i elektrycznych, obsługiwanych za pomocą pilota. Montaż zasłon na nowoczesnych karniszach jest banalnie prosty i nie wymaga już długiego, żmudnego stania z omdlewającymi wręcz rękami w górze, jak miało to miejsce w przypadku zasłon wieszanych na tak zwanych żabkach. Sam karnisz i zasłony z przyjemnością zamontują pracownicy firmy CROSS. Szyny sufitowe, z których następnie spływały będą do samej ziemi eleganckie zasłony typu microflex, także występują w różnych kolorach, aby idealnie harmonizowały nie tylko z samymi zasłonami, ale również z całym wnętrzem. Wybierając zasłony w Gdyni, w Rumi czy w Gdańsku, lepiej postawić na profesjonalną firmę niż sieciówki z wyposażeniem wnętrz. Takie zasłony na wymiar nie tylko o wiele lepiej wyglądają i się układają, ale również posłużą o wiele dłużej niż kupione w przypadkowym sklepie. W naszej ofercie znajdą Państwo tkaniny wielu markowych producentów, o zróżnicowanych deseniach i kolorach. Polecamy także żaluzje fasadowe zewnętrzne, oraz rolety aluminiowe zewnętrzne.